Součástí vložného na Školu hmotnostní spektrometrie je středeční odpoledne s výlety po významných kulturně vzdělávacích reáliích Krkonoš.1) Návštěva pivovaru Hendrych

Tento rodinný pivovar byl založen roku 2012 ve Vrchlabí jako splněný sen o rodinné firmě, která dělá skvělé české produkty. Vyrábí se zde pivo plzeňského typu, spodně i svrchně kvašené, nepasterované, nefiltrované. Součástí exkurze bude samozřejmě ochutnávka několika místních piv. Vlajkovou lodí pivovaru je H11, spodně kvašený nepasterizovaný hořký ležák z českého chmelu. Dále budete mít možnost ochutnat polotmavý pivní speciál pro znalce H13, svrchně kvašený speciál H16 a další místní speciály.

www.pivohendrych.cz
2) Výlet do Bozkovských jeskyní

Jedná se o největší české dolomitové jeskyně s podzemními jezery. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou. Labyrinty chodeb krášlí krápníky a charakteristické křemenné lavice, římsy a lišty. Stalagnáty, stalagmity a stalaktity nejrůznějších tvarů a barev jsou dílem statisíců let. Nejatraktivnějším lákadlem jsou však bezesporu nazelenalá jezírka s průzračně čistou vodou, která z části zatopují podzemní část jeskyní.

www.bozkovske-jeskyne.cz
3) Prohlídka sklárny Harrachov

Během prohlídky budete mít možnost dostat se do těsné blízkosti pracujících sklářů a shlédnout kompletní postup zpracování skla hutními technologiemi. Součástí exkurze je i unikátní historická brusírna skla z roku 1895, poháněná transmisemi a vodní turbínou. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční. Během prohlídky prostor budete seznámeni s historií této sklárny založené před rokem 1712 stejně jako s postupy výroby, technologiemi tavení a tradičními postupy výroby skla. Exkurze je zakončena individuální prohlídkou sklářského muzea s ucelenou sbírkou skla ze zdejší produkce s více než 5 000 exponáty.

www.sklarnaharrachov.cz
Doplňkové aktivity pro strávení volného odpoledne

V letních měsících nabízí okolí Špindlerova Mlýna nespočet turistických a cyklistických tras, ve městě samotném pak najdete širokou nabídku sportovních a rekreačních aktivit. Z turistických tras můžeme kromě známé Sněžky doporučit taktéž trasu k Prameni Labe, či Špindlerově nebo Martinově boudě. Mimo horské vrcholy se dá vydat taktéž po zelené turistické značce k Labské přehradě. Samotný Špindlerův Mlýn pak nabízí široké rekreační využití ať už na kurtech, bobové dráze či při půjčení lodiček nebo přemostění přehrady. Více informací lze nalézt přímo na webových stránkách Špindlerova Mlýna:

www.mestospindleruvmlyn.cz

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Partneři